Kurumsal

erdinc_sahinSembol Otomotiv, 1981 yılında otomotiv ve beyaz eşya sektörüne kalıp imalatı yapmak için kuruldu. Kurucuları arasında, saç kalıpları ve saç parça imalatı konusunda uzun yıllar çalışmış, konusunda uzman kişiler bulunmaktadır.1984 yılından itibaren, saç parça imalatına başladı. Sembol Otomotiv, sektörde deneyimli, profesyonel kadrosuyla ve sürekli yenilenen teknolojisiyle, sektörde seçkin bir konuma gelmekle birlikte tam fonksiyonlu hizmet sunma konusunda haklı ve iddialı duruma gelmiştir.

Firmamız, ana sanayinin esas ilkelerinden olan zamanında ve kaliteli üretim ilkesini temel kural olarak benimsemiş ve çalışmalarına bu yolda artan bir ivmeyle devam etmektedir. 2500 metrekare kapalı alanda, ortalama 40 kişilik personelle, preshane, kalıphane, montaj kaynak, kalite kontrol ve arge-proje departmanlarıyla otomotiv ve beyaz eşya sektörlerine hizmet vermektedir.

Son yıllarda, makine parkuru ve teknik kadrosunda yapmış olduğu atılımların da etkisi doğrultusunda, yurtdışı ve savunma sanayine yönelik yedek parça imalatıyla, bu alanlarda da adını duyurmayı başarmıştır.

Hedeflerimiz arasında bulunan, imalat sırasında oluşan fireyi en aza indirerek, dünyamızda her geçen gün azalmakta olan doğal kaynakları iyi kullanmak ve çevreye zarar vermeden üretim yapmak, önem verdiğimiz konular arasındadır. Firmamız, hizmet verdiği tüm sektörlerde, koşulsuz müşteri memnuniyetini esas alarak, teknolojik gelişmelere açık, zamanında ve kaliteli üretim yapmak koşuluyla, ciddi ve ilkeli bir firma olarak çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmektedir.